Doktorunuza Ulaşın: (0216) 340 84 24 WhatsApp - Mobil: (0544) 746 63 78

Ultherapy | Ameliyatsız Yüz Germe

ULTHERAPY

Ultherapy, ameliyatsız yüz ve boyun germe, gençleştirme amacı ile uyguladığımız ultrasonik bir yöntemdir.

Cilt ve cilt altı dokular 20’li yaşlardan itibaren esneklik ve sağlamlığını kaybetmeye başlar. Cildimiz incelmeye, yapısındaki kollagen ve elastin gibi temel elemanlarının azalması ile esnekliğini kaybetmeye, dolayısı ile kırışmaya ve sarkmaya başlar. Ulthera yöntemi ile cilt, cilt altı ve kas tabakasına uygulama yapılmakta ve dokuların sıkılaştırılması ve kollagen üretiminin arttırılması ile esneklik ve canlılığın artırılması hedeflenmektedir.

Ultherapy (ameliyatsız yüz gerdirme) yönteminde, cihazın ekranından uygulama yapılacak cilt, cilt altı ve kas tabakaları görüntülenmekte, bu bölgelere transducer denilen uygulama başlıkları ile 4,5 mm,3 mm ve 1,5 mm derinliklere akustik dalgalar gönderilmektedir. Akustik dalgalar odaklanılan yerlerde ısı enerjisine dönüşmektedir. Uygulama sahasında pek çok noktada ısı değişiklikleri oluşmakta ve bu sayede doku sıkılaşmaktadır. Ultherapy uygulamasını yapar yapmaz ciltte gördüğümüz toparlanmanın nedeni bu değişikliklerdir. Asıl etki daha sonra başlamaktadır. Isı değişiklikleri oluşan dokularda başlayan iyileşme reaksiyonları kollagen başta olmak üzere cilt-cilt altı bağ dokusunun temel elemenlarının üretimini tetiklemekte ve bu sayede cildin esnekliği ve canlılığı artmaktadır. Bu olumlu değişiklikler, uygulama sonrası takip eden 3-6 aya yayılmaktadır.Yani ultherapy uygulamasını yapar yapmaz etkisinin bir kısmını hemen gözlemleyebiliyoruz, fakat asıl etkisi 3 – 6 ayda ortaya çıkmaktadır.

Ultherapy (ameliyatsız yüz germe) uygulamasından hemen sonra ve takip eden günlerde, bahsedilen doku değişiklikleri cilt altında gerçekleştiği için cildin yüzeyinde herhangi bir uygulama izi olmamaktadır. Bu nedenle, ultherapy ile yüz germe ve yüz gençleştirme uygulaması sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilmekte, hastaları kısıtlayan bir olumsuzluk yaşanmamaktadır.

Ultherapy ile yüz germe ve yüz gençleştirme uygulamalarının bu denli başarılı ve güvenli olmasının nedeni cilt altında ameliyat ile ulaşabildiğimiz dokulara ulaşabilmesi ve bu dokuların ultrasonik ekranda görüntülenerek bilinçli bir uygulama yapılmasına olanak vermesidir. Ulthera uygulaması F.D.A onaylı bir yöntemdir.

Ultherapy (ameliyatsız yüz ve boyun germe) uygulaması ile sarkan alın cildi toparlanarak alın germe yapılabilir, düşen kaşlar kaldırılarak kaş asma yapılabilir, torbalanmış göz kapakları düzeltilebilir, yanaktaki ve gıdı bölgesindeki sarkmalar giderilebilir. Boyun kırışıklıkları,ağız çevresi ve kaz ayağı bölgesi kırışıklıkları yine ultherapy uygulaması ile başarılı bir şekilde düzeltilebilir. Bu bölgelerdeki inatçı kırışıklıklar da ultherapy CO2 fraksiyonel lazer kombinasyonu ile sonuçlar çok daha başarılı hale getirilebilmektedir. Dekolte bölgesi sarkma ve kırışıklıkları da ultherapy veya ultherapy – lazer kombinasyonu ile düzeltilmektedir.

Ultherapy uygulaması ile birlikte botoks, dolgu enjeksiyonları da yapılabilmekte, bu uygulamalara engel teşkil etmemektedir. Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme için bazen tek başına, bazen de başka yöntemler ile kombine ettiğimiz çok başarılı bir yöntemdir ultherapy.


***Kliğimizin resmi Youtube kanalındaki tüm videoları izlemek ve/veya abone olmak için tıklayın.

Ultrasonik Yüz Germe (ULTHERAPY) nedir?

Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttıran bir yöntemdir.Cihazın monitöründen cilt-cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik(ses dalgaları) enerji gönderilmekte, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.


***Kliğimizin resmi Youtube kanalındaki tüm videoları izlemek ve/veya abone olmak için tıklayın.

Ultherapy kimlere uygulanabilir?

Ultherapy yüz germe ameliyatına alternatif midir?

Ultherapy hangi bölgelere uygulanabilir;

Ultherapy nasıl uygulanır?

Ultherapy hazırlığı nasıl yapılır?

Ultherapy Kaç Seans Uygulanır?

Ultherapy Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?