Doktorunuza Ulaşın: (0216) 340 84 24 WhatsApp - Mobil: (0544) 746 63 78

Primer Rinoplasti & İstanbul Burun Estetiği

Rinoplasti Öncesi DeğerlendirmeBurun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) nedir, ne amaçlanır?

Burnunuzun  yüzünüze  oranla  büyük olduğunu  düşünüyorsanız  küçültülebilir, küçük ise büyütülebilir, kemerli ise kemer  alınabilir, burun ucu kısaltılabilir veya uzatılabilir , burun eğriliği düzeltilebilir , asimetriler giderilebilir , burun deliklerinin  buruna  orantısı  sağlanıp düzeltilebilir , burun ucu kaldırılabilir…

Bu listeye daha pek çok şey eklenebilir fakat asla unutulmaması gerekli olan şeyin ÖNCE SAĞLIK  olduğu gerçeğidir. Burun estetiği (rinoplasti) ile amaçlanan şey  sadece buruna  yeni bir şekil  kazandırıp, yüze orantısını sağlayıp, kişiyi güzelleştirmek değil , var olan tüm yapısal  ve fonksiyonel  sorunları  ameliyat  öncesi  teşhis  edip  aynı  seansta   tedavi  etmektir.

Nedir  bu  sorunlar?  En  başta  burun  tıkanıklığı  olmak  üzere, kıkırdak ve kemik eğrilikleri (deviasyon), burun eti (konka) problemleri, polip, kronik sinüzit , geniz akıntısı gibi. Beklentiler görsellikle  sınırlı  kalmamalı, sağlık yanı çok ciddiye alınmalıdır. Amaç, GÜZEL VE SAĞLIKLI BİR BURUN.

Bilinçli ve beklentileri  gerçekçi  adayların  doktor  seçimleri de elbette ki  daha  isabetli  olacaktır.


***Kliğimizin resmi Youtube kanalındaki tüm videoları izlemek ve/veya abone olmak için tıklayın.

Burun estetiği, burnun alt yapısını oluşturan kemik ve kıkırdakların şeklinin değiştirilmesi, fazlalıkların alınması, eksik dokuların tamamlanması, yerlerinin değiştirilmesi ile yeni ve sağlıklı bir alt yapı  oluşturulması işlemidir şeklinde özetlenebilir.Modern burun estetiği anlayışında, burun altyapısı düzeltilmelidir.

Bunun gerçekleştirilmediği operasyonların başarılı olma ihtimali düşüktür.Bu anlayış ile yapılan ameliyatlar, yapılandırmalı burun estetiği şeklinde özetlenmektedir.Aslında bu özet rinoplasti olmayı düşünen fakat korkuları ve önyargıları olan pek çok kişiyi aydınlatabilir.Ameliyatım başarısız olur mu, burnum düşer veya yamulur mu, birkaç senede bir ameliyat olmak zorunda kalır mıyım şeklinde sıralanabilecek pek çok sorunun yanıtı yapılandırmalı burun ameliyatı ile verilebilir. Fiziğin kuralları gözetilerek yapılmış, bilimsel, dolayısıyla bilinçli bir ameliyatın sonucunun başarısız olma ihtimali çok düşüktür.


***Kliğimizin resmi Youtube kanalındaki tüm videoları izlemek ve/veya abone olmak için tıklayın.

Sadece tıp ilminde değil, her işin felsefesi öyle değil midir? Yönteminiz doğru ise ve tecrübeniz yeterliyse genellikle başarılı olursunuz.Bu nedenle başarı ve başarısızlığı şanstan çok yönteme bağlamalıyız.

Yüzünüzün tam ortasında, yüze karakteristiğini en çok veren ve görselliğin yanında çok önemli fonksiyonları olan bu organın, yani burnun ameliyatına karar vermek kişiler için elbette kolay değildir. Başarıda belirleyici olanın şanstan öte bilim ve tecrübe olduğu hatırlanmalıdır.


***Kliğimizin resmi Youtube kanalındaki tüm videoları izlemek ve/veya abone olmak için tıklayın.

Burun estetiği (RİNOPLASTİ) felsefesi şöyle özetlenebilir; KENDİ İÇERİSİNDE ORANTILI, YÜZ İLE ORANTILI, DÜZGÜN, DOĞAL, SİMETRİK, CİNSİYET VE YÜZ İFADESİ İLE UYUMLU , AMELİYATLI OLDUĞU BELLİ OLMAYAN BURUN yapmaktır.

Aşağıda Burun Estetiği & Rinoplasti ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplarını Bulabilirsiniz.

1. Burun Şekilleri Nelerdir?

2. Burun Estetiği (Rinoplasti) Teknikleri

3. Burun Estetiği (Rinoplasti) Öncesi Değerlendirme Nedir & Ne Amaçlanır?

4. Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) Sonrası