Doktorunuza Ulaşın: (0216) 340 84 24 WhatsApp - Mobil: (0544) 746 63 78

Profiloplasti Nedir & Profiloplasti Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları

Profiloplasti Nedir, Profiloplasti Ameliyatı Fiyatları

Yüz, kuşkusuz vücudun en dikkat çeken bölgelerindendir… Yüzyıllardır gözler, burun, kaşlar ve dudakların birbirine mesafesindeki uyumla belirlenen “ideal oran” güzelliğin simgesi olarak biliniyor… İdeal bir yüz görünümüne sahip olmak için, kadınların da erkeklerin de dünyada en çok başvurduğu yöntem burun operasyonlarıdır.

Profiloplasti nedir?

Hastaların estetik planlanması tüm yüz ve boyun yapılarının birbirlerine uyum ve oranı değerlendirilerek yapılmalıdır. Bu nedenle kişi yüzünün bir başka bölgesinde sorun olduğunu düşünebilir. Memnuniyetsizliğin gerçek nedenini araştırıp sorgulamak, doğru bilgilendirip uygun tedaviyi yapmak elbette ki hekimin görevidir.

Burun veya dudağı çok güzel yapmak  yetmez, çene ucunun yüze  orantısının da sağlanması gerekmektedir. Çene ucunu büyütme veya küçültme planları, buruna yapılabilecek estetik ameliyatın planlamasını da değiştirebilecektir. Özellikle yandan bakışta, yüzün profil değerlendirmesinde bu durum daha fazla önem kazanmaktadır. Profiloplasti kavramı bu  ihtiyaç nedeniyle ortaya çıkmıştır.

Profiloplasti ile tek bir bölgeyi düzeltmek yerine, onun diğer bölgelerle, örneğin burun ameliyatı söz konusuysa, burnun çeneyle, dudaklarla, yanaklarla, alın ve kaşlarla orantısını da gözetip tamamını birbiriyle uyumlu hale getirerek ideal orana yaklaşan çözümler sunuluyor.

Leave a Reply