Doktorunuza Ulaşın: (0216) 340 84 24 WhatsApp - Mobil: (0544) 746 63 78

İstanbul Kulak Burun Boğaz Doktoru – Hastalıklara Dikkat

ünlü kbb doktorları, kbb merkezleri

İstanbul Kulak Burun Boğaz Doktoru – Hastalıklara Dikkat

Uzmanlar, okulların açılmasıyla birlikte özellikle gribal enfeksiyon hastalıklarında artış olabileceğine dikkat çekiyor. Okul döneminde çocuklarınızı hastalıklardan bir dizi önlem alarak koruyabilirsiniz.

Sonbaharla birlikte hava değişiminin yaşandığı şu günlerde, okulların da açılmasıyla birlikte çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına daha sık rastlanılıyor. Okul. kalabalık iş yerleri ile toplu
taşıma araçları, alışveriş merkezi ve cafe gibi kapalı ve kalabalık ortamlarda daha çok bulaşan bu tür hastalıklardan en kolay korunma yollarını anlatan Rinoest Kulak Burun Boğaz Estetik Merkezi’nden
Op. Dr. Coşkuıı Şaııverdi, çocukluk çağının en sıkgöri’ılen hastalı İdarinin başında soğuk algınlığı, bademcik ve geniz eti hastalıkları olduğunu belirtiyor.

Beslenme ve hijyen çok önemli:

1. Enfeksiyondan korunmak için dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Bunun için süt balık gibi A Vitamini içeren besinler, C Vitamini içeren narenciye gıdaları, E Vitamini içeren
bakliyat ve bitkisel yağ içerikli gıdalar tüketilmeli.
2. Çocukların hijyen kurallarına dikkat etmeleri çok küçük yaştan itibaren öğretilmeli, el – ayak £ bakımı, ortak eşya kullanımı uygulamalı olarak öğretilmeli.
3. Okul çağındaki çocukların çok hareketi olmaları, teneffüs saatlerinde koşturmaları daha sık terleyip üşütmelerine neden oluyor. Okuldan geldikten sonra çocuğunuzun terli kıyafetleri mutlaka değiştirmelisiniz.
4. Düzenli uyku çocuğun sağlıklı gelişiminde önemli bir yere sahip. Özellikle sabah erken saatlerde kalkan, gün içerisinde oldukça enerji harcayan çocukların erken yatarak daha uzun dinlenmeleri gerekiyor.

Leave a Reply