Doktorunuza Ulaşın: (0216) 340 84 24 WhatsApp - Mobil: (0544) 746 63 78

Gelin Estetiği & Evet Demeden Önce Estetik Yaptırmayı Düşündünüz Mü?

Hiloterapi yönteminin de kullandıldığı gelin - düğün estetiği.

Her yıl çıkan yeni gelinlik modelleri, farklı şekillerde uygulanan diyetlerin yanı sıra artık gelinlerin yeni gözdesi evlenmeden önce yapılan estetik ameliyatlar, daha çekici ve sıra dışı olmayı seven tüm gelinler, bu heyecanın yanında kendilerini de yenileyerek kusursuz bir hayata merhaba demeye hazırlanıyorlar…

Gelin Estetiğinde Zamanlama Çok Önemli

Gelin estetiğinde bazı yöntemlerde iyileşme süresinin biraz uzun olduğu göz önüne alınarak, burun ameliyatının düğünden minimum 1 ay kadar önce yapılması gerekiyor. Operasyon sonrası kişide morluk ve şişlik çok az oluşuyor. Burun ve yüz estetiği ameliyatları sonrasında uygulanmaya başlanan Hiloterapi yöntemi giderek klasik buz uygulamasının yerini almaya başlıyor.

Burun estetik ameliyatlarından sonra özellikle gözler çevresinde oluşan şişme ve morarmayı önlemek amacıyla klasik bir yöntem olarak 24 – 48 saat süre ile belirli aralıklarla yüze buz uygulanması yapılmakta, buzun gerekenden fazla soğuk olması ise hem hastaya rahatsızlık vermekte hem de dokulardaki lenf ve kan dolaşımını olumsuz etkileyerek iyileşmeyi geciktirmekteydi. Yakın zamanda geliştirilen Hiloterapi tekniği sayesinde artık hastalar buz uygulamasının olumsuz etkilerine maruz kalmadan  şiş ve morluklar önemli ölçüde azaltılırken hastalara rahatsızlık verilmiyor.

Yüz bölgesine uygulanacak operasyonlar için ameliyat ve düğün töreni arasındaki zamanlamaya dikkat edilmesini tavsiye ederim.

Comments are closed.